Basic Attendee List
Full name | Company | |
Jeff Jacobs | ||
John Stoffel | 1962 | |
Chris Stephens | Allnex | |
Jo Ann Arceneaux | Allnex | |
Celia Buono | allnex USA inc | |
Pat Weisbruch | Alvar | |
Mark Portz | Alvar Inc | |
Bill Britton | American Gilsonite Company | |
Iain Currie | Apollo Colors | |
Jim Daniels | Apollo Colors | |
Larry Bykerk | Apollo Colors Inc | |
David Klebine | Apollo Colors, Inc. | |
David Constant | BASF | |
David Tappa | BASF | |
Jim Delaney | BASF | |
Mike Oberski | BASF Colors and Effects | |
Charlie Hsu | BASF Corp. | |
Jennifer Rigney | BASF Corp. | |
Flavia Borovsky | BASF Corporation | |
Glenn Longfield | BASF Corporation | |
Maggie Clark | BASF Corporation | |
Jim Leitch | Braden Sutphin Ink Company | |
Bhavana Desai | Britacel Silicones Limited | |
Marcel Haefliger | Buhler Inc. | |
Marcel Haefliger | Buhler Inc. | |
Michal Borzymowski | Buhler Inc. | |
Dhara Metla | BYK | |
John Foster | Cabot | |
Dave Vogelsang | Calumet Specialty Products | |
Gustavo Santana | Central Ink | |
Jim McGill | Central Ink | |
John Larson | Central Ink | |
Juan Pasillas | Central Ink | |
Kayleigh Gentile | Central Ink | |
Lesley Brueggeman | Central Ink | |
Paul Katz | Central Ink | |
Raul Luna | Central Ink | |
Rick Patmos | Central Ink | |
Robert Villanueva | Central Ink | |
Tara Penn | Central Ink | |
Vic Dahleen | Central Ink | |
Mike Rester | Clariant Plastics & Coatings | |
Andrea Suchy | Clariant Plastics & Coatings USA Inc | |
Robert Jendrzejczyk | Clariant Plastics & Coatings USA Inc | |
Knut Fenner | Colorcon | |
Jerry Napiecek | Colorcon No-Tox Products | |
Robin Kerrolis-Napiecek | Colorcon No-Tox Products | |
Tim Moore | DayGlo Color | |
Amy Geiger | DSM | |
Brian Hinderer | DSM Coating Resins | |
Ngoc Tran | DSM Coating Resins | |
Patrick Powers | DSM Coatings Resins | |
Richard Brown | DSM NeoResins | |
Cindy Liew | Eastman Chemical Company | |
Tonda Gladson | Eastman Chemical Company | |
Raymond Verderber | ECKART America | |
Scott Schultz | Eckart America | |
Anthony Ameo | ECKART America Coporation | |
Neil Hersh | ECKART America Corporation | |
Alex Kehl | Evonik Corporation | |
Alex Kehl | Evonik Corporation | |
Brian Casey | Evonik Corporation | |
Elizabeth Quarm | FedChem | |
Greg Kowalczyk | FedChem | |
Matthew Elden | Fitz Chem | |
Mike Schultz | Fitz Chem Corporation | |
Andrew Matthews | Flint Group | |
James Ford | Flint Group | |
Kevin Kingman | Flint Group | |
Michael Hazell | Flint Group | |
Xiaojiang Wang | Flint Group | |
Alan Burt | Flint Group Pigments | |
Bill McPartland | Flint Group Pigments | |
Chris Weber | Flint Group Pigments | |
David Hart | Flint Group Pigments | |
Jim Garner | Flint Group Pigments | |
David Mistretta | Heucotech Ltd. | |
Tony Luis | Hubergroup | |
Vivy DaCosta | Hubergroup | |
Joshua Wolfe | Hydrite Chemical Co | |
Ryan Kempf | Hydrite Chemical Co | |
Ryan Kempf | Hydrite Chemical Co | |
Rick Courtney | Hydrite Chemical Company | |
Brittany Gordon | Indulor America LP | |
Michael Pope | Indulor America LP | |
Kay Sanborn | Indulor America, LP | |
Tom Hayes | Indulor America, LP | |
Blake Hansen | Industrial Oil Products | |
Gregory Webb | Ingevity | |
Pamela Carney | Ingevity | |
William McDermott | Ingevity | |
Dan DeLegge | Ink Solutions, LLC | |
John Jilek, Jr. | Ink Solutions, LLC. | |
Pete Notti | Ink Systems, Inc. | |
John Jilek Sr | inksolutions PaintSolutions | |
Alex Woltmann | INX International Ink Co | |
Ashley Rooney | INX International Ink Co | |
Kim Kroncke | INX International Ink Co | |
Leonard Stresinshe | INX International Ink Co | |
Duane Ness | INX International Ink Co. | |
Joe Cichon | INX International Ink Co. | |
Jonathan Graunke | INX International Ink Co. | |
Joshua Jones | INX International Ink Co. | |
Mark Hill | INX International Ink Co. | |
Rebecca Lipscomb | INX International Ink Co. | |
Rick Westrom | INX International Ink Co. | |
Russell Szadowski | INX International Ink Co. | |
Todd Dragoo | INX International Ink Company | |
Lisa Fine | Joules Angstrom UV Printing Inks | |
David Grabacki | Keim Additec Surface USA LLC | |
Saif Ansari | Keim Additec Surface USA LLC | |
Michael Gerkin, Jr | Kustom Group | |
Tim Molique | Kustom Group | |
David Bainbridge | Lawter | |
Dennis Piwinski | Lawter, Inc | |
Gene Cassidy | Lawter, Inc. | |
Charles Douglas | Lubrizol | |
Michael Topp | Lubrizol Advanced Materials | |
Yutaka Shikano | Megami Ink Mfg. Co., Ltd. | |
John Sergeant | Modern Printing Colors | |
Richard Euler | Modern Printing Colors | |
George Fuchs | NAPIM | |
Alex Lauke | NETZSCH Premier Technologies | |
Jake Dagen | NETZSCH Premier Technologies | |
Stewart Rissley | NETZSCH Premier Technologies | |
Carolyn Sillman | Neville Chemical Company | |
Herb Waltenspiel | Neville Chemical Company | |
Sanjay Monie | Orion Engineered Carbons LLC | |
Arturo Rosenstein Gorodovsky | Polimeros Sinteticos | |
Matt Weston | Resinall Corp. | |
Bill Gustitus | Resinall Corporation | |
Erik Lorence | Resolute Oil LLC | |
Tom Gwizdalski | Resolute Oil, LLC | |
Chris Halvorsen | Sartomer Americas | |
Jeanine Snyder | Sasol | |
Ron Levitt | Shamrock Technologies | |
Joon Choo | Shamrock Technologies Inc. | |
Alex Radu | Shamrock Technologies, Inc. | |
Steve Brokman | Siegwerk USA Co | |
Scot Pedersen | Siegwerk USA Co. | |
Doug Nelson | Solvay | |
Doug Nelson | Solvay | |
KY Lee | Songwon | |
Pascal Xanthopoulos | Songwon | |
Philippe Schlaepfer | Songwon | |
Reuben Wilson | Songwon | |
Dave Hartmann | Specialty Polymers | |
Michael Beland | Specialty Polymers | |
Michael Beland | Specialty Polymers | |
Steve Dobson | Specialty Polymers | |
Steve Dobson | Specialty Polymers | |
Mike Traub | Standard Colors, Inc | |
Ami Youhana | Sun Chemical | |
Brian Goyette | sun chemical | |
David Biro | Sun Chemical | |
Jeffrey Newton | Sun Chemical | |
Tracy Holody | Sun Chemical | |
Juanita Parris | Sun Chemical Corporation | |
Mathew Mathew | Sun Chemical corporation | |
Chris Allen | Sun Chemical Corporation Performance Pigments Group | |
Joe Barton | Sun Chemical Performance Pigments | |
Dan Shevkun | Superior Printing Ink Company | |
Scott Turner | Surteco NA, Inc. | |
Brian Ehlert | The Cary Company | |
Jeffrey Mills | The Cary Company | |
Bill Dougherty | Total Cray Valley | |
Dan Rosenthal | Total Cray Valley | |
Abigail Wise | Toyo Ink America, LLC | |
Jeff Julianio | Toyo Ink America, LLC | |
Jeff Juliano | Toyo Ink America, LLC | |
Jyoti Gidvani | Toyo Ink America, LLC | |
Scott Mine | Toyo Ink America, LLC | |
Scott Mine | Toyo Ink America, LLC | |
Joseph Mele | United Mineral and Chemical | |
Thor Jondahl | Viking Chemical Solutions | |
Evan Benbow | Wikoff Color Corporation |